Aromaterapi Masajı

 

AROMATERAPİ MASAJI
Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağları kullanılarak yapılan "aromaterapi masajını" diğer masajlardan ayıran en önemli noktası uygulanan bası temposunun ve volümün daha düşük ve yumuşak olmasıdır. Bu sayede vücut rahatlar, gevşer ve dinlenir. Bu masajda oluşan hissiyatın etkeni temasın yumuşaklığı ve yağın özelliğinin farklı oluşudur.

Bitkilerin öz yağlarıyla yapılan masaj, vücudu daha çok ısıtarak kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur. Bitkisel aromatik yağların keyifli kokusu, stres etkisiyle oluşan fiziki sıkıntıları iyileştirir ve aynı zamanda insan beynine huzur aşılar. Sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hissedebilir. Beynimiz, koku ve dokunmanın birleşmesiyle farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır.

Aromaterapi bitkilerin kök, gövde ve yaprak özlerinden elde edilerek hazırlanan masaj yağları kullanılarak yapılan bir masaj türüdür. Eski zamanlarda aromaterapi bir koruyucu hekimlik sistemi idi. Ancak tıpta kullanılan ilaçların artık fabrikasyon üretimi hazır ve daha ucuz hale gelmesiyle, zahmetli olan bu işlemden zamanla vazgeçilmiş ve aromaterapi gündemden kaybolmuştur.

Aromaterapiden faydalanmak için çok belirgin bir şikayetinizin olması gerekmez. Günümüzün stresli yaşam biçiminden kurtularak sağlıklı bir ruh, beden ve zihin gücüne sahip olmak için de aromaterapiden yararlanabilirsiniz.

Her bitkisel öz yağın belirli özel bir işlevi vardır. Kimi öz yağlar rahatlatırken, kimileri de toksin atmak suretiyle canlandırır. Aromaterapi, masajın rahatlatıcı etkisi ile öz yağların iyileştirici özelliklerini birleştirir. Bitkisel öz yağlar, yüzü ve saçı da içeren tüm vücuda değişik masaj teknikleriyle uygulanır.

Bambu Spa Nevşehir'de uygulanan bu masajın ideal süresi 45-60 dakika arasındadır.

Nevşehir Bambu Masaj Salonu siz müşterilere Aroma Terapi Masajı hizmeti sunmaktadır. Diğer adı esansiyel yağlar olan Aromaterapi Masajı, bitki ve çiçek özlerinin karışımıyla yapılan, hafif tempo ve baskıyla uygulanan bir masajdır. Kokuya alerjisi olan bireylerin bu masajı yaptırmaması önerilir.

* Zayıf dolaşımda oldukça etkili bir çözümdür. Tansiyon, baş dönmesi için uygun yöntemdir.
* Kas ve eklem ağrılarına iyi gelir. (Bel, sırt ağrısı. Romatizma. Burkulma, incinme gibi.)
* Bitki ve çiçek özlü yağlar sayesinde ferahlar, stres ve gerginlikten uzaklaşırsınız. Bundan dolayı anksiyete, migren ve baş ağrısına da birebir çözümdür. Aynı zamanda strese bağlı olarak egzama, uykusuzluk gibi sorunları da çözer.
* Bu yağların kokusu bile sinir sistemini etkileyerek pozitif enerji vermektedir.
* Kalp atışı, kan basıncı, solunum, hafıza ve bağışıklık sistemini düzenlemekte yardımcı olur. Astım bronşite karşı savaşır.
* Regl ağrılarına, aşırı kanamaya, reglden kesilme durumlarında olumlu etkisi olur.

Nevşehir Masaj Salonu, Aromaterapi Masaj hizmetini sizlere uzman personeller tarafından kaliteli, güvenilir ve son derecede hijyenik olarak sunmaktadır.

Nevşehir Bambu Masaj Salonumuz hakkında daha detaylı bilgi almak ve Aromaterapi Masaj hizmetimizden yararlanmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 
Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.nevsehirmasajsalonu.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2022