Nevşehir Masaj

 

Blog

Nevşehir Bambu Masaj Salonumuz Hakkında

Nevşehir Bambu Masaj Salonumuz Hakkında

Nevşehir Bambu Masaj Salonu, sizlere uzman personeller tarafından kaliteli, güvenilir ve son derecede hijyenik olarak hizmet sunmaktadır. Nevşehir Masaj Salonumuz hakkında daha detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden yararlanmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.
Masaj Odası

Masaj Odası

Masaj Odası, iyi bir masaj için gerekli olan tüm ekipmanları barındırmalıdır. Bu ekipmanlar ve masaj yatağı son derecede temiz, hijyenik olmalıdır. Ferah bir atmosfer yaratılmalıdır. Temizliğin yanı sıra yeterli şartlar için önemli olan diğer özelliklerse oda sıcaklığı, ses, temizlik ve ışıktır.
Masaj Uygulaması Ve Süresi

Masaj Uygulaması Ve Süresi

Masaj süreleri, masajı yaptıracak olan kişinin kütlesine ve yaşına göre değişim gösterir. Aynı zamanda uygulanan tempo da önemlidir. Hızın şiddeti ve sıklığı da aynı şekilde masajı yaptıracak kişinin yaşına, cinsiyetine ve vücudunun kas yoğunluğuna göre ayarlanmalıdır.
Masajda Kullanılan Kayıcı Maddeler

Masajda Kullanılan Kayıcı Maddeler

Masajla muhattap olacak kişinin cildi kuru ise yağlı maddeler kullanılır; nemli ise bebe pudrası kullanılır ancak bu ürünler doğrudan sürülmek yerine, masörün eline sürülmelidir.
Masajın Fizyolojik Özellikleri

Masajın Fizyolojik Özellikleri

Masajın kemik ve eklemlerin, kasların, dolaşım ve lenf sistemlerinin, yağ dokularının, sinirlerin, abdominal organların üzerinde etkisi büyüktür.
Bir Masör & Masözde Bulunması Gereken Özellikler

Bir Masör & Masözde Bulunması Gereken Özellikler

Masörlerin elleri yumuşak ve hareketli olmalı. Masörlerin elleri temiz, sağlıklı ve kuru olmalı. Tırnakları kısa olmalı. Her masaj terapisinden sonra ellerini yıkamalı.
Spor Masörünün Dikkat Etmesi Gereken Genel Esaslar

Spor Masörünün Dikkat Etmesi Gereken Genel Esaslar

Sporcunun, stres ve gerginliği atması, yorgunluğunu gidermesi, sergileyeceği performans için çok önemlidir. Bu yüzden masörlere büyük bir görev düşmektedir. Spor masajının esaslarını bilmesi masöre yardımcı olacaktır.
Masajın Kullanıldığı Alanlar

Masajın Kullanıldığı Alanlar

Eklem sertliği. Ödem. Adele spazmı. Kramp. Romatizmal hastalıklar. Eklem hastalıkları. Bağ dokusu hastalıkları. Omurga rahatsızlıkları. Üşütme sonucunda sırtta meydana gelen kasılmalar. Bazı damar hastalıkları,
Masajda Uygulanmaması Gereken Durumlar

Masajda Uygulanmaması Gereken Durumlar

Kırık ve çıkıklar, Ateşli hastalılar, Cilt hastalıkları, Yanıklar, Kas yaralanmalarının ilk dönemleri, Damar hastalıkları, Gebelikte karın masajı, Ekimozlar, (travma nedeniyle ortaya çıkan, kılcal damarların hasar alması ve kanın cilt altına sızması) Hematomlar, (kafa travması)
Masajın Faydaları

Masajın Faydaları

Stres ve gerginliği ortadan kaldırır. Stres ve gerginliğin ortadan kalkmasına bağlı olarak uykusuzluk problemleri de çözüme kavuşur, derin bir uyku çekmenizi sağlar. Kaslardaki sertliği giderir. Eklem hareketlerini kolaylaştırır. Tansiyonu düzenler. Kan ve lenf dolaşımını hızlandırır. Solunum sistemini düzenler, nefes almakta ya
Baş ve Boyun Masajı

Baş ve Boyun Masajı

Masaj, insanı hem psikolojik olarak hem de fizyolojik olarak rahatlamasını, yorgunluklarını almasını hedefler. Bu yüzden masaj yapan kişinin iyi bir performans sergileyebilmesi için ve de masajı yaptıracak bireyin son derece rahat hissedebilmesi için iyi bir ortam gereklidir.
Nevşehir Evde Masaj

Nevşehir Evde Masaj

Sağlık için ve rahatlamak amacıyla uygulanılan masaj yalnızca masaj salonumuzda ve spa merkezimizde yapılmamaktadır. Aynı zamanda ev ortamında uygun koşullarla sizlere Evde Masaj hizmeti vermektedir.
Nevşehir Spa Merkezi

Nevşehir Spa Merkezi

Masaj

Masaj

Eller, elektrik, su, çeşitli yağlar, doğal taşlar yardımıyla vücuda uygulanan tedavidir. Aynı zamanda bakım ve rahatlama yöntemleridir. Sıvazlama, vurma, yoğurma, ovma, titreşim hareketleri sayesinde kan dolaşımını hızlandırma, damarları açma ve dokuya fazla kan iletme yöntemidir.
Masajın Tarihsel Gelişimi

Masajın Tarihsel Gelişimi

Masajı, pek çok teknikle insan vücuduna dokunmak olarak düşünebiliriz. Bu dokunuşlar, rahatlamak ve pozitif enerji sağlamak için insan vücuduna ihtiyaçtır. Aynı zamanda masajın tedavi edici bir yönü vardır. Ağrıları ortadan kaldırır, deriyi yeniler, ölü hücrelerden arındırır, solunum sistemini düzenler, yaraları onarır. Hastalık
 
Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.nevsehirmasajsalonu.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2022